Uudised

 

"Lõvipoeg otsib sõpra"
21. oktoobril kell 11:30
Tallinna Salme Kultuurikeskuses


Kas džungli valitsejad vajavad ka sõpru? Kas väikesed saavad ka abiks olla? Kas hea võidab kurja?
Aga loomulikult!

Tule vaata meiega toredat lugu lõunamaalt, kus ahvid, lõvid, papagoid ja kohalikud inimesed teevad oma toimetusi, kuni tulevad röövkütid kaugelt ja katsuvad kõike enda kasuks pöörata. Kuid see neil ei õnnestu, sest sõprus võidab alati.
Mängus ikka Harri Vasara kümnendeid tagasi meisterdatud nukud. Ootame sind!
Piletid saadaval kohapeal enne etendust. Lisainfo marionettteater@gmail.com ja +372 56634119 või Facebookis.

 


"Laanemoor" 19. novembril kell 12

 

"Kunagi ammu, ammu, oli kuningriik, kus elas kunigas, kellel oli kolm tütart.
Nagu alati oli noorim tütar kõige ilusam ja seetõttu armastas kuningas teda kõige rohkem….”

 
H.Vasara marionett-nuku näidend kuues pildis.
 
Metsas elab võlurist eideke, keda linnainimesed “nõiamooriks”, metsaelanikud aga “heaks emakeseks” ja “laanemooriks” kutsuvad. Laanemoor jutustab loo kuningast, kes oma tütarde armastuse suurust sõnades kuulda tahtis. Kuna noorim tütardest oma armastust soolaga võrdles, saatis vihane kuningas ta soolakotiga kerjama. Libekeelsed vanemad tütred aga, saades võimule, ajavad ka isa kerjusena lossist välja. Pärast mitmeid seiklusi jõuavad mõlemad lõpuks Laanemoori juurde, kes õigluse jalule seab.

Piletid saadaval kohapeal ja Piletilevist:

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/kogupere/60juubeliaasta-etendus-laanemoor-374366/
 Teater Marionett 60. juubeli etendused

11. ja 12. novembril kell 15:00 toimuvad Salme Kultuurikeskuses Teater Marionett juubelietendused. Eesti ainuke marionetiteater saab tänavu 60 aastaseks. 

 

Juubeli puhul on pikaaegne lavastaja ning kunstiline juht Mart Puust kokku pannud kollaaži Marionetis mängitud etendustest. Vahepaladena jagatakse ka Teater Marionett ajalugu ja meenutatakse armastatud  Rahvusooper Estonia solisti ning legendaarse nukumeistri Harri Vasara pärandit.

 

Teater Marionett on tegutsenud aastast 1962, mille jooksul on lavale toodud ligi 30 erinevat etendust. Alguse sai teater Tallinna Naha - ja jalatsitootmiskoondisest "Kommunaar" ning oma tegutsemisaastate jooksul on mänginud noortele ja täiskasvanutele üle kogu Eesti. Marionett leidis oma viimase statsionaarse kodu 2000. aastal Salme Kultuurikeskuses ja rõõmustab etendustega peamiselt koolide ja lasteaedade gruppe. Harri Vasara osavate käte alt on tulnud vähemalt 155 nukku, kuid tegelik arv on kahtlemata suurem, teades, kuidas nukumeister nukke kinkida armastas. Teater Marionett hoiab Harri Vasara nukkude ja lugude pärandit senini elus.

 

Juubelietenduses teevad kaasa Mart Puust, Õilme Rauba, Reeli Uustalu, Reet Kaldas, Sirje Rahuoja, Riina Buldas, Kadri Arunurm, Maime Niinesalu, Karmen Sits, Jaanus Volter, Heleri Luuga.